Blog bez piuski

Czyli videoblog Bp Edwarda Dajczaka ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Polecam wszystkim bo zapowiada się ciekawa inicjatywa, powstał dopiero pierwszy wpis ale zaczyna się obiecująco. Po za tym znając „możliwości” tego biskupa na pewno będę zaglądał i uważnie się wsłuchiwał…

www.mlodzi.koszalin.opoka.org.pl

Ale ja o czym innym chciałem, inicjatywa tego videobloga jest o tyle ciekawa, że jak podaje KAI bp Dajczak przyznaje, że dopiero się uczy. Jak na duchownego na „kierowniczym stanowisku”, który korzysta z  poczty elektronicznej, komunikatorów Skype i gadu-gadu idzie całkiem nieźle z tą nauką. Kluczowe jednak w tym wszystkim jest, że bez wsparcia i pomocy technicznej młodych ludzi, zaangażowanych w tworzenie tego regionalnego Portalu Młodych, na pewno nic by nie wynikło. Ukłony więc w stronę księdza biskupa za otwarcie i chęć na taki rodzaj komunikacji z młodymi ludźmi.

Internet sprawia, że biskup, który kiedyś działał w mojej diecezji (zielonogórsko-gorzowskiej) staje się na nowo „dostępny” dla wielu ludzi, którzy mieli z nim kontakt… a już na pewno dostępne stają się jego przemyślenia i wiedza.

Aha ja poproszę o funkcję dodawania wpisów videobloga na zewnętrznych stronach www.  A póki co zapraszam na pierwszy wpis p.t. „Jaki jest sens chrześcijaństwa?”

Leave a Response